Лірик (ІЕІ Есенін)
Іінтуїтивно-етичний інтроверт
(ірраціонал, динамік)
Установка на вид діяльності: Гуманітарій (інтуїція+етика)
Темперамент: Сприятливо-адаптивний
(Потребує помірного і вільного режиму роботи)
Мотивація - цікава робота, саморозвиток.
Бачення хороших перспектив майбутнього.
 Як керівник
Манера взаємодії з працівниками поважлива, вихована та тактична. Встановлює емоційний зв'язок з співробітниками. Відкликається на розуміння проблем, переживань людей, тонко відчуває їхні настрої. Може вислухати та підтримати словами. Вселяє оптимізм та віру в себе. Вміє дуже добре підбадьорити в складних ситуаціях.
Хороші стратеги добре бачуть те як розвивається ситуація. Має кілька варантів їх бачення розвитку. Як правило один з них спрацьовує дуже добре. Вловлює перспективи стосунків співробітників. Гарно вміє налаштувати колектив на позитивний лад.
Апріорі Лірики орієнтовані надихати на реалізацію ідеї, можуть братись за маштабні проекти, з вірою в світле майбутнє. В них прекрасна здатність надихати інших людей. Тому, збирають наколо себе, тих кому відкливаються їхні перспективні бачення. Мають дуже глобальне бачення перспектив майбутнього. Націленість їхніх маштабних ідей завжди несе “відкриті перспективи майбутнього і саморозвитку”. По своїй природі ідеалісти та надихачі.
Легше знаходитись вже в вибудуваній системі ніж будувати свою. Схильний до об'єднання з партнером. Або формує команду з зацікавлених людей, зі здібностями. Старається не приймати сам рішень, розділяє свою відповідальність. Робить це мягким практично невловимим методом. Це не тип керівника фронтального чи ієрархічного. Краще себе почувають в організованій колективній діяльності. Лірикам важко самим приймати рішення.
Вектор уваги в керівників ЕІЕ лежить на стратегічному баченні ситуації та розвитку подій. Добре пам'ятають досвід і старається не допустити можливих помилок. Може знаходитись в стані напруження, щоб передбачити можливі небезпечні наслідки.
Має схильність до скритих форм контролю.
Етичні відносини залежать від симпатій та антипатій та ступеня загрози його статусу. З тими, хто викликають антипатію, або бути негативні ситуації... Можуть міняти правила "етичної гри" на своє бачення. Мотиви можуть бути егоїстичними.
Довго пам'ятають, якщо ображені чи принижені, такого не пробачають... Відігруються з часом… Наприклад - довго ображаються та не йдуть на контакт. Знаходять маніпулятивні методики, щоб ранити апонента. Часто діють “за спини” а не на пряму. Мораль використовують по своєму баченню. Знаходять собі оправдання, приймають роль "жертви" обставин.
В конфліктних ситуаціях йдуть на компроміс, з урахуванням часових рамок і можливістю через певний час отримати компенсацію.
Здатен змінити свою точку зору і сторону. Це залежатиме від того, на чиєму боці перевага. В спорі між двума партнерами, важко обрати сторону, поки не ясно на чиїй стороні сила. Вибирає сильнішого. В своїх позиціях мінливий. Поки не має партнера, якого поважає і відчуває міцний тил та надійність.
В конкуренції часто погано вловлює перевагу іншої сторони, якщо не орієнтований в ситуації, оскільки більше орієнтується на позитивний розвиток ситуації. Може не врахувати реального силового потенціалу конкурентів.

 Як співробітник
Як працівник, мягкий, тактовний та делікатний. Добре розвинуте відчуття такту та вчасності. Має тонке відчуття світу, та добре розуміння людей та почуття гумору. Уважний до людей, з розумінням відкливається на тих в кого труднощі. Вміє вселити віру в складні періоди та підбадьорити. Старається мати зі всіма рівні та доброзичливі стосунки. Йде на компроміси, займає гнучку позицію, вміє очікувати. Цінує субординацію на робочому місці. Може бути досить дипломатичним при потребі. Гарно використовує почуття гумору та етичні взаємодії, вміють подати себе так, щоб сподобатись. Працює з емоційними настроями людей, вміє підняти настрій пожартувати для піднесення загального емоційного фону на роботі. Емоції - як інструмент контроля настроїв інших людей.
З повагою ставиться до людей, які в його очах сильні та авторитетні. Добре вирішує стратегічні задачі.
Темп роботи мінливий, тому важко витримувати сильний ритм і велику кількість задач. Лірикам важливо видавати чітко завдання та не терміново. Оскільки темп роботи розмірений, не варто грузити великою кількістью задач! Це не сприяє роботі а навпаки демотивує.
Дуже важливо, щоб сама робота подобалась і надихала, в такому випадку ІЕІ можуть працювати з сильною віддачею, навіть якщо робота “на перспективу” готові затрачати свої зусилля. Приносити в жертву матеріальну вигоду, ради перспективного розвитку. Але через інтуїтивність можуть бути досить наївними і необдуманими і непрактичними. Тому, добре якщо є поруч люди, які можуть більш реалістично оцінити ситуацію та більш чітко і приземлено скерувати напрямок діяльності у ЕІЕ.
Дуже цінують тверде плече та практичну допомогу. З такими керівниками стають дуже мотивованими та більш зібраними. Цінують за відчуття опори і надійності. В таких випадках стають вірними працівниками на довгостроковий період.
У Ліриків характерна нестабільна робоча діяльність. Не варто на цьому акцентувати. Хорошою мотивацією буде добре відношення і розуміння. А в періоди “підйому” вони доробляють потрібну роботу і завершують справи (можливо не всі). Важливо, щоб керівник для них був надійною людиною.

Сильні сторони:
Терплячість
Мягкість
Індивідуальний підхід до людей
Тактовність
Оптимізм, віра в майбутнє

Труднощі
- Постійної рівної працездатності
- Організованості у справах
- Швидкого виконання роботи
- Реалістичного аналізу ситуації
- Вміння керувати великою кількістю людей та розподіляти обов'язки

Рекомендації:
Найкраще підійде робота яка матиме творчий чи гуманітарний напрямок. Лірики добре справляються на тих вакансіях де потрібно налагоджувати контакти з помірною кількістю людей. Добре справляються в конфліктах, та стресових умовах. Тому дуже добре підходять на вакансії в помічники та секретарі до вагомих керівників. Можуть займати позиції стратегів та радників. Підходять професії художників, фотографів, бібліотекарі, літератори, редактори, мовознавці, дизайнери, декоратори, арт-тарапевти, казкотерапевти, астрологи, театральні критики, поети. Сфера мистецтва, поезія, писання книг, картин. Ті сфери де є саморозвиток і можливість самовиразитись.

  • No labels