ГУМАНІСТ (ЕІІ Достоєвський)
Етико- інтуїтивний інтроверт (раціонал, статик)
Установка на вид діяльності: Гуманітарій (Етика+ інтуїція)
Темперамент: Врівноважено-стабільний
(помірний робочий темп, стабільна не швидка робота)
Мотивація - Гармонічна та етична взаємодія з оточенням і моральні цінності.
Як керівник
Спокійний позитивний та доброзичливий. Від нього важко очікувати бурних емоцій. Безпристрасний вираз обличчя, який може ввести в помилкові судження про його беземоційність. Багато глибоко переживає та співчуває оточуючим, допомагає. Концентрується на моральній стороні взаємодії. Протримається норм поведінки та власних принципів гуманності в відносинах з іншими.
Претендує на роль вихователя, має свої моральні цінності тому налагоджує взаємодію в колективі власне по цим принципам. Добре розбирається в моральних якостях людей та може прогнозувати психологічний клімат в колективі. Важливим аспектом для ефективної роботи ЕИИ є позитивна емоційна атмосфера в якій можна спокійно працювати.
В певних ситуаціях може взяти на себе функції фронтального лідера, але постійно такий режим тримати важко. Не може побудувати ієрархічну структуру. Своє відношення до людини проявляє на основі власних ціннісних установок а не самого статусу людини. Тому важко взаємодіяти з тими хто хоть і має статус, але не має цінності в його очах. І це може впливати навіть на сам робочий процес.
В манері спілкування своїх ідеалів не нав'язує, спілкується в методі переконання. Підмічає дрібні деталі в розмові. Свої думки доносить послідовно та логічно. Старається не довести до конфліктної ситуації. Оскільки в конфлікті важко відстоює свої позиції, орієнтований на спільне благо та порозуміння. Тому методи тиску на апонента для нього не являються цінними. В конфлікті швидше або уступає або йде на компроміс.
В роботі орієнтується на моральні цінності працівників та рівень їхньої усвідомленості та відповідальності.
Як керівник, вміє підтримати та підбадьорити працівників, дати можливість розкрити потенційні можливості. Ввічливий та терплячий. Важко дається робота зі штрафами на роботі чи звільненням людей. Дає 2 шанс і вміє пробачати. Чим часто користуються оточуючі.
Добре вирішує стратегічні задачі та розкриває потенційні можливості в працівників. Добре розбирається у відносинах з людьми. Цікавиться морально-філоськими проблемами. Може оцінити реальні здібності та потенціал людини, побачити перспективи розвитку. Люди як цінність для гуманіст і повага та уважність до кордонів людей грає чималу роль для даного соціотипу.
Як співробітник
Терплячий та розуміючий у спілкуванні з іншими. Гуманісти часто йдуть на компроміси, ради хороших відносин та миру з оточуючими. Відзивчиві якщо до них звернутись. Людей приймає такими якими вони є, пробачає слабкості та не намагається впливати так, щоб насильно змінити чи продавати свою думку. Дуже стійкі у своїх привязках з оточуючими та близькими. Може вислухати та терпляче підтримувати в моменти коли в інших стрес і навіть бурні емоції, дає пораду і заспокоює. Відповідально відноситься до своєї роботи, ретельний в її виконанні. Але потребує допомоги в технічних моментах. Вдячний за корисні поради, які допомагають оптимізувати робочий процес та ефективно використовувати ресурси.
Старається вести здоровий спосіб життя та уникає шкідливих звичок. Дотримується принципу справедливості і гуманізму.
Важко йому даються конфлікти, довго тримає ситуацію невирішену, важко від неї відходить, переживає. Довго тримає в собі. Не любить навязуватись іншим, скромні. Цінує близьке коло і потребує близьких стосунків з іншими, вибудуваних на довірі та прийнятті.
Буває, що не може оцінити до кінця якість своєї роботи та ефективність власних дій та розрахунок часу. Цінує людей, які можуть дати корисні рекомендації по покращенню робочого процесу. Біля таких людей буде більш впевнено себе відчувати. Добре коли рекомендації в роботі подаються для гуманіста чітко.
Буває надмірно довірливим та доброзичнивим, безвідмовним, чим користуються інші. Особливо його добротою. Буває не просто побудувати правильні межі з оточуючими, розраховує на порядність людей, але не завжди люди керуються принципами порядності. Досить самодостатній по своїй природі, мало ініціативний, зате послідовний та виконавчий.
Добре вирішує стратегічні задачі, не тягнеться до лідерства. В окремих ситуаціях бере на себе роль фронтального лідера, але дана роль дається не просто.
Оптимальним та комфортним режимом на роботі є такий вид діяльності де Гуманіст може спокійно займатись тим, чим зацікавлений, в спокійному темпі, розміреному і незалежно від інших. Важко переносить авральні ситуації і стресовий режим де треба дуже швидко реагувати і приймати рішення. Йому властиво більше розсудливий та помірний вид діяльності.
Сильні сторони:
Відповідальність
Постійність
Доброта
Відзивчивість
Гуманність
Труднощі
- ініціативності у справах
- рішучих дій в екстремальній ситуації
- високого степені мобілізованості
- швидкого виконання задач та рутинної роботи яка йому не цікава
- організаторських здібностей
Рекомендації:
Рекомендується робота пов'язана з вихованням. Вчителі гуманітарних напрямків. Особливо добре справляються з роботою психотерапевта. Індивідуальне консультування. Добре відчувають та співпереживають людям. Філософська, гуманітарна, історична сфери. Фотографії, портретна та художня зйомка. Виховання підлітків. Туризм та подорожі.