Тема: Проблеми функції. Сенсорика комфорту

Сенсорика комфорту має як і позитивну так і негативну сторону. З одного боку це акцент і на естетиці і комфорті а з іншого прикріплення до дрібниць і капризність і ниття. 
Сандалі тиснуть.. Салат не такий… Холодно.. Жарко… Голосно… і тд і тп.
Все не так і все не то!
Зустрічали таких людей? Отже давайте поговоримо про це детальніше і предметніше.

Тема стосується сенсорики комфорту і її негативного впливу на зовнішнє середовище.
Отже: я не осуджую функції і ми обговорюємо суто крайні наслідки їхнього впливу)
Оскільки я працюю з багатьма людьми і помічаю певні закономірності, то хочу виділити кілька з них.
В кого найбільше може бути проявлена дана функція:
- Базова функція (або інша сильна функція)
- Акцентуйована.
- у гармонізуючого і нормуючого типів.
АКЦЕНТУАЦІЯ- Крайніми проявами S(ососбливо акцентуації, яка називається астенічна або астено-невротична)
Являються такі якості поведінки:
- капризність
- комформізм
- швидка втомлюваність
- роздратованість
- іпохондрія
- недовольство (кисла міна)
- втікання від дискомфорту

Як впливає негативно Сенсорика комфорту на оточення?
Етика емоційНаслідки такого впливу на інших часто наступні:
- Капризність проявляється як недовольство і висказування про свій дискомфорт оточенню. Це спричиняє відддалення від оточення та призводить до руйнування стосунків.
- Посил- рахуйтесь з моїм комфортом, а мені якщо стане некомфортно я від вас піду... Нетерпимість до дискомфорту призводить до подратування та псування настрою у інших людей. Особливі вимоги. Придирки до всього, що не подобається. Скарги і ниття. В стосунках в тому числі. Такі люди часто самі їдуть з стосунків, які їм не комфортні. Відсторонюються. І залишаються самі. З котиками наприклад.
- Бажання підлаштувати все під себе створює або напругу або створює дистанцію.
- Егоїзм. Та не бажання поступатись власним комфортом. З такими людьми важко буває на одній території. Лишні емоції чи фізичний дискомфорт можуть викликати приступ роздратування в вашу сторону. І ще вас можуть залишити, бо з вами дискомфортно...

Наслідок- В контакті з такою людиною постійно треба рахуватись з її комфортом… правда не факт що будуть рахуватись з твоїм настроєм до прикладу… він ж може роздратувати принца чи принцесу на горошині!

Чому це так?
- Сенсорика комфорту по своїй властивості не так лінива як фізично слабка функція і їі притаманна втомлюваність. Малий запас енергії. Який призводить до потреби в частому сні відпочинку і тд. Що часто путають з лінню. От уявіть собі ти швидко втомлюєшся і нічого не можеш з цим зробити. Ти хочеш спати. Або ти дратуєшся на лишні звуки та дискомфорт… А пояснити іншим це важко це важко. Що сказати, що ти маєш слабку нервову систему? Ну зх я то інші зрозуміють…. Але суть така.
- Іпохондрія, бояться захворіти і постійно відслідковують те, що відбувається з їхнім тілом. Часто сам собі лікар, або думають що краще знають чим лікарі. Наприклад пішовши на прийом до лікаря не сприймають інформацію. Самі собі лікарі.
- Гіперчутливість до середовища, як в емоційному так і в психологічному і фізичному розумінні.
Психологічно- можуть відчувати сильний психологічний дискомфорт.
Емоції- Роздратування і недовольство можуть виказувати партнеру у вигляді спишок нервовості навіть образ, але потім самі примиряються. Зглажують кути. Дратують чужі надлишкові емоції і шум. Це дестабілізує нервову систему.
Фізично- часто жаліються на якісь внутрішні процеси і виказуют недовольство відносно того що їм не подобається.

Рекомендації:
Для тих які мають сильну цю функцію:
- Памятайте! Що ваші запити на комфортні умови можуть для інших виглядати як капризи чи притирки. Що далеко не завжди приємно отченню.
- У вас важко з терпимістью. Отже розвивайте цю рису. А вміння переступати через дискомфорт загартовує характер. І розвиває стійкість і силу волі.
- Постійно висказуючи іншим що вам дискомфортно ви теж можете порушувати комфорт інших людей. НЕ всім цікаво слухати де вам тре…
- Поступайтесь своїм самолюбством у стосунках оскільки ідеального комфорту досягти важко. Ви можете дистанціюватись і ваш партнер не отривуатиме від вас емоційної підтримки та розуміння.
І вам властиво віддалятись.

Для тих хто потерпає від неї безпосередньо:
- Любов до комфорту вражає, особливо тоді коли людині це важливо ніж контакт з вами.
Або дуже неприємно що ваші дії чи емоції приносять людині дискомфорт. І в цьому немає прийняття вас як людини і бажання поступитись власними потребами та навіть знайти компроміс.

- Або інша крайність коли вам нявязують цей комфорт і ви аж від нього задихаєтесь.
Чи вдів рукавички? А шарфік? (а мужику то 45 і + 5 на дворі) Я ж за тебе переживаю… щоб не застудився) Такі речі швидше будуть помітні за екстравертами) навязлива турботу? Ні не чув!))))))))

- відчуття що ви створюєте дискомфорт і викликаєте роздратування. Що потім викликає подавлення емоцій і відчуття вини. А ще людина відсторонюється і не хоче проясняти відносини. Тут хоть головою в стіну бийся.

знайомо?

 Бажаю вам знайти свою людину з якою буде комфортно і добре. Оскільки Гармонія це інша сторона сеснорики комфорту) про неї ми ще поговоримо))
Сподіваюсь дані описи допомагають виявити негативний вплив функції та розширити межі розуміння проявів функцій. Немає поганих чи хороших людей так і немає поганих чи хороших функцій але є точно негативні та позитивні прояви!
Нехай ваші функції проявляються з найкращих сторін))

 Ось чому ДУЖЕ важливо розуміти соціоніку та себе самого глибше. А негативні наслідки особливо! Всім гарного настрою) Тепла і любові вам

  • No labels