Екстраверсія та інтроверсія
Ця дихотомія у стосунках є доповнюючою. Особливо на соціальному рівні.
В парі де один екстраверт а і інший інтроверт відбувається енергетичний взвємообмін, який балансує енергетичний фон в парі.

Параметр екстраверсія інтроверсія характеризує властивість психіки спрямовувати психічну енергію в зовнішнє або у внутрішнє середовище та швидкість з якою це відбувається у екстравертів та інтровертів.
Екстравертні процеси повязані з
Інтровертні процеси повязані з
Швидкість внутрішніх процесів також буде різною.
Экстравертам властивіше перебирати інформацію та швидко вирішувати задачі
інтровертні типи довше вникають в питання тому глибші за екстравертні типи.

Наша психіка складається з різних психічних процесів, і кожен з них включає в себе певні енергетичні затрати. Гуманітарна Соціоніка вивчає соціонічні функції (психічні функції та їх процеси) і враховує як інформацію так і енергію які витрачають різні функції.
Наприклад логіка екстравертна та інтровертна логіка. В чому буде різниця.
Інтровертна логіка це структурна логіка, яка пов'язана з психічним процесом аналізу та накопиченню даних. Психічний процес який відбувається в середині психіки це глибока концентрація на предметі думки, осмислення та глубокий аналіз. Цей аналіз потребує часу та розсудливості. цей процес не є швидким, оскільки потрібно обробити велику кількість даних та зробити стислі висновки. Сам процес в психіці є довгим та сконцентрованим. Люди в яких ця функція сильна можуть довго аналізувати інформацію та виводити висновки. Також мають схильність до педантизму та перфекціонізму. Також властива критичність як до себе так і до інших.Не так важлива ефективність як істина.
А от в противагу Ділова логіка (екстравертна) навпаки швидко мислить і перебирає інформацію методом вибору та спроб. Основною ціллю є потреба в ефективній діяльності. Ділова логіка вибіркова а не лінійна.

Коли в парі один екстраверт а інший інтроверт то це зручно обом.
1)
2)
3)
4)
5)

  • No labels